تبلیغات
قاصدک - همین امروز طرزتفکرتان را عوض کنید!
 
قاصدک
به دنیا زانو نخواهم زد ، حتی اگر آسمان به کوتاهی قامتم شـود . . .
درباره وبلاگ


سلام به خداوندی که ما را لایق زمین دانست
و
سلام به مهری که در دل‌هامان جاری‌ست
سلام به امید، آینده، امروز، دیروز، فردا
سلام به تو که از روح خدایی و برای بهشتی زیستن به این زمین آمدی
سلام به هابیلیان،
سلام به عشق،
سلام به صفا و صداقت،
به بی‌ریایی و به هر آدم خوبی
که ترجمه و تعریف دوستی را به نیکی
به زیبایی
به خدای گونگی در زندگی رسم کرده
سلام به زندگی
زندگی سلام

زندگی رویش یك حادثه نیست
زندگی رهگذر تجربه هاست
تكه ابری است به پهنای غروب
آسمانی است به زیبایی مه
زندگانی چون گل نسترن است
باید از چشمه جان ابش داد
زندگی مال ماست
خوب وبد بودن ان
عملی از من و ماست
پس بیا بیفشانیم همه بذر خوبی و صفا و بگووییم به دوست
معنی عشق و حقیقت چه نیكوست
مدیر وبلاگ : رویــــــــــــــــــــا
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دانلود آهنگ 
 اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند باید طرز فکرتان را تغییر دهید.
«همین امروز طرزتفکرتان را عوض کنید.»
البته در کلام خیلی ساده است: «طرز تفکرت را عوض کن تا زندگی ات تغییر کند.» ولی چطور می توان این کار را انجام داد وقتی نمی دانیم باید چه کار کنیم؟ و مهم تر از همه اگر تغییر دادن طرزتفکر تا این حد آسان است، چرا خیلی از افراد این کار را انجام نمی دهند؟ مخصوصا اگر بتوانند با این کار موفق تر باشند و بیشتر از زندگی لذت ببرند؟
جواب این سوال ها را نمی دانیم ولی می دانیم که تغییر دادن طرز تفکر آسان نیست اما ممکن است. همه آنچه شما نیاز دارید این است که محکم و استوار این تکنیک ها را به کار ببرید؛ البته اگر از ته دل می خواهید موفق باشید.
 
۱) همان طور فکر کنید که دوست دارید باشید. اگر در دنیای ذهنتان خود را آدم خوشحال یا موفقی ندانید که می تواند از زندگی لذت ببرد، خیلی سخت می توانید در دنیای واقعی چنین آدمی باشید. پس پیش از هر کار در رویاهایتان هم خود را فردی خوشحال، موفق و روبه رشد تصور کنید.
 
۲) لبخند بزنید. نتایج تحقیقات نشان داده است لبخند زدن هم اثر جسمی دارد و هم اثر روانی. پس یک لبخند روی لبانتان بنشانید و در مسیر تغییر طرزتفکر قدم بگذارید. در ابتدا، این کار فقط یک عمل فیزیکی بدون روح است اما کم کم جزو صورت شما می شود.
 
۳) خودتان را غرق مطالعه و موسیقی کنید. کتاب ها، مقاله ها و مجله هایی بخوانید که به شما کمک کنند بتوانید افکارتان را تغییر و درکتان را افزایش دهید. فیلم ببینید یا به موسیقی هایی گوش کنید که برای شما الهام بخش باشند و برای تغییر تشویقتان کنند.
 
۴) کردارتان را تغییر دهید. وقتی کارهایتان را به همان شیوه قدیمی انجام می دهید، نمی توانید در افکارتان تغییری به وجود آورید. کارها را به شیوه ای متفاوت انجام دهید تا بتوانید متفاوت بیندیشید.
 
۵) محیط تان را تغییر دهید. محیط اطرافتان را با توجه به طرزتفکر مورد علاقه تان بسازید. فضایی را خلق کنید که شما را به سمت تغییر سوق دهد. یک گلدان به اتاقتان اضافه کنید، رنگ دیوارها را تغییر دهید، یک کتابخانه یا میز کوچک برای خودتان بخرید.
 
۶) از موفق ها تقلید کنید. از تجربه و نظرهای کسانی که عاشق طرزتفکرشان هستید و آرزو دارید مثل آنها باشید، استفاده کنید. اگر زنده هستند که این کار بسیار ساده است و اگر در قید حیات نیستند می توانید از آثارشان بهره بگیرید.
 
۷) به دیگران کمک کنید (و به خودتان هم) یکی از سریع ترین راه هایی که می تواند طرزتفکر شما را عوض کند، این است که به دیگران توجه و به آنها کمک کنید. مواظب باشید از آن طرف بام نیفتید یعنی نه غرق در خودتان شوید و نه شیفته و دلباخته دیگران.
 
۸) کمی از دوستانتان کمک بگیرید. دیگران را از تصمیمتان باخبر کنید و از آنها کمک بخواهید و نظراتشان را بشنوید. هر چقدر کمک دیگران را بیشتر احساس کنید، بیشتر به موفقیت نزدیک می شوید.
 
۹) حرفه ای شوید. اگر دلتان می خواهد به فردی بزرگ تبدیل شوید به مشاوره و نصیحت افراد بزرگ گوش دهید. انسان های حرفه ای در مدت زمان کوتاهی می توانند بهترین راه حل ها و نظرات و عقاید جدید را در اختیار شما بگذارند. البته به شرطی که واقعا در کار خود خبره باشند و فقط اسم و رسم بی پایه و پنهان به هم نزده باشند.
 
۱۰) صبور باشید. آگاه باشید که بیشترین تغییرات در مدت زمانی طولانی و به آرامی صورت می گیرند به شرط اینکه تکرار شوند. پس اگر فورا در مسیر موفقیت نتیجه نگرفتید، تعجب نکنید و مهم تر اینکه تسلیم نشوید. کارتان را ادامه دهید و مطمئن باشید جواب می گیرید.
 
 
 
● چطور راه تغییر را ادامه دهیم؟
گاهی بعد از اینکه نگرش مان را تغییر دادیم و به سوی هدفی تازه رفتیم، نمی دانیم چگونه باید راهمان را بدون خستگی و درنگ ادامه دهیم؟ این نکته ها دست شما را برای طی بقیه مسیر تغییر می گیرد.
 
۱) با واقعیت روبرو شوید. ممکن است مانعی که در مسیر رسیدن به هدف از سرعت شما می کاهد، خودتان باشید.
وقتی در راه رسیدن به هدفتان به مشکل هایی برمی خورید، اول از همه به دقت بررسی کنید آیا منشاء مشکل خودتان هستید یا خیر؟
 
۲) شما هرکاری که بخواهید، می توانید انجام دهید اگرچه شاید نتوانید همه کارهایی را که دوست دارید، انجام دهید. بیشتر اوقات برای رسیدن به هدف چند کار را با هم انجام می دهید ولی حتی با وجود تلاش زیاد، در آخر به کمترین نتیجه می رسید. باید بدانید توجه و تمرکز روی ۱ یا حداکثر ۲ پروژه در یک زمان، شانس شما را برای رسیدن به نتیجه مطلوب افزایش خواهد داد.
 
۳) برای اینکه تصویر واضحی از نتیجه کار داشته باشید، تمرکز کنید. اول اینکه روی پروژه هایی که برعهده گرفته اید، کاملا تمرکز داشته باشید تا بتوانید تشخیص دهید واقعا چه کارهایی باید انجام گیرد. برنامه ای گام به گام برای کارهایی که باید در زمان های مشخص انجام دهید، بنویسید.
 
۴) آنچه روی کاغذ است، برنامه است و آنچه در ذهن شماست، خیال! بیشتر افراد علاقه ای به نوشتن برنامه هایشان روی کاغذ ندارند. نوشتن برنامه روی کاغذ اولین قدم برای حرکت رو به جلوست. خیلی ها بدون برنامه پروژه هایشان را شروع می کنند ولی خیلی زود گیج می شوند زیرا مشکلات فرعی زیادی سر راهشان به وجود می آید.
 
۵) حرکت، به این معنی نیست که پیشرفت کرده اید. بعضی از افراد با اینکه به سختی کار می کنند، به هدفشان نزدیک تر نمی شوند. این یکی از نتایج بی برنامگی است. برای پیشروی باید فعالیت های مناسبی در زمان های مناسب انجام دهید.
 
۶) انتخاب نکردن، یک انتخاب است. زیاد فکرکردن درباره آنچه انتخاب می کنیم، مانع دیگری است که ما خودمان سر راهمان قرار می دهیم و باعث رکودمان می شود. «من می توانم A، B یا C را انجام دهم ولی بهتر است بیشتر فکر کنم» و شروع می کنیم به ارزیابی کردن... ولی در واقع هیچ وقت نمی توانیم تصمیم بگیریم و کاری که انجام می دهیم، در حقیقت تصمیم می گیریم هیچ کاری نکنیم؟ ولی اگر کاری نکنید به چیزی نمی رسید.
 
۷) روی آنچه به نتیجه می رسد، تمرکز کنید. خیلی از افراد در پیداکردن راه هایی که به نتیجه نمی رسند، استادند و به همین دلیل هیچ تلاشی هم نمی کنند. انرژی منفی را در خود انباشته نکنید. انرژی های مثبتتان را افزایش دهید و روی چیزهایی تمرکز کنید که به درد شما می خورند و به نتیجه می رسند.
 
۸) اگر اقدامی به نتیجه نمی رسد، متوقفش کنید. یک اقدام احمقانه: «کاری را بارها و بارها با یک شیوه انجام دهید و انتظار داشته باشید که به نتیجه ای متفاوت برسید.»
 
خیلی ها به دلیل غرور، لجاجت یا تعصب، شیوه ای را تکرار می کنند که به نتیجه نمی رسد. شعاری جدید برای خود انتخاب کنید و دیگر کارتان را به شیوه قبلی انجام ندهید. وقتی روش هایی موثر نیستند انجام دادنشان را متوقف کنید.
 
۹) وقتی نمی دانید، کمک بخواهید. ما نمی توانیم همه چیز را بدانیم. نمی توانیم همه مشکلات را حل کنیم. وقتی به مشکلی برمی خورید، از دیگران کمک بخواهید. از یک تاجر، مشاور، وکیل یا مربی مشاوره بگیرید.
 
۱۰) اگر کاری شما را خوشحال نمی کند، انجامش ندهید. برای اینکه به هدفتان برسید، باید سختی هایی را بپذیرید و ممکن است هر لحظه نتوانید از کارتان لذت ببرید ولی در کل باید کارتان را دوست داشته و از انجام آن خوشحال باشید.
در غیر این صورت اهدافتان را ارزیابی و راهی را پیدا کنید که از پیمودن آن لذت ببرید.
منبع: Success Article
ترجمه: سحر حبیبی
روزنامه سلامت
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 5 شهریور 1390 05:49 ب.ظ
salam
ba link movafeghi?
پنجشنبه 3 شهریور 1390 11:13 ب.ظ
رویا جان انشاالله همیشه به شادی

و خوشحالی

خیلی دوست دارم عزیز دلم و ارزو

میكنم برات كه همیشه خوشبخت

و سلامت باشی
پنجشنبه 3 شهریور 1390 11:13 ب.ظ
رویا جان انشاالله همیشه به شادی

و خوشحالی

خیلی دوست دارم عزیز دلم و ارزو

میكنم برات كه همیشه خوشبخت

و سلامت باشی
پنجشنبه 3 شهریور 1390 05:53 ب.ظ
سلام رویای نازم

كجا بودی كه دلم برات یه ذره شده

خوشحالم كه هستی بودنت نعمت

دوست دارم یه عالم
پنجشنبه 3 شهریور 1390 12:27 ب.ظ
سلام.....
رسیدن به خیر.....
امیدوارم براتون خیلی خوش گذشته باشه....
موفق باشین....
پنجشنبه 3 شهریور 1390 02:20 ق.ظ

سلام وب خوبی داری بهت تبریک می گم
من عاشق ااین جور وبلاگا هستم

چه سخت است دلتنگ قاصدک بودن ، در جاده ای که هیچ بادی نمی وزد...

________________________$$$$$$$_______________$$____
________________________$$$$$$$$$$___________$$$$$___
____________من اپم...._____$$$$$$$$$$$________$$$$$$$$__
________بیا سر بزن.....______$$$$$$$$$$$$____$$$$$$$$$___
______نظر یادت نره..._________$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$__
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___
___________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___
_________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$____
________________$$$______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$____
______________$$$$$$$$_____$$$$$$$$$$$$$$$$$____
_____________$$$$$$$$$$_____$$$$$$$$_$$$$$_____
___________$$$$$$_$$$$$$$$__$$$$$$$___$$$$_____
__________$$$$$_____$$$$$$$$_$$$$$$____$$$_____
_________$$$$__________$$$$$$$$$$$$$$___$$$____
_______ $$$$____________$$$$$$$$$$$$$$___$$$____
______$$$_________________$$$$$$$$$$$$____$$$$$$___
_____$$$___________________$$$$$$$$$$____________
_$$$$$$______________________$$$$$$_________
منتظرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررممممم
پنجشنبه 3 شهریور 1390 02:17 ق.ظ
سلام
مرسی از حضور گرمتون
ممنون
پنجشنبه 3 شهریور 1390 01:08 ق.ظ
من برم فعلا میخوام آپ بذارم

بابا عزیز دلم

پنجشنبه 3 شهریور 1390 01:07 ق.ظ
سلام گلم مرسی اومدی

حال کردی گل زنیو

چهارشنبه 2 شهریور 1390 07:31 ب.ظ
سلام عزیز خوش اومدیعزیز دلم برات تنگیده بود چرا کم پیدا شدی.......اون یکی وبمم دیدییادداشت های دو عدد ترشی
چهارشنبه 2 شهریور 1390 05:48 ب.ظ
دل‌هایی که در شب قدر از بازیکنان استقلال رنجید

بازیکنان استقلال ، کودکان بی سرپرست را در شب قدر ، سر کار گذاشتند.

به گزارش خبرآنلاین؛ بازیکنان استقلال که قرار بود در شب قدر همراه با کادرفنی و مدیریت تیم به بنیاد خیریه یاسر بروند تا در کنار کودکان بی سرپرست باشند ، سر قرار نرفتند و چشمان این کودکان بی سرپرست را که برای دیدارشان لحظه شماری می کردند ، به انتظار گذاشتند.

از جمع تمام بازیکنان استقلال که بسیاری از این کهکشانی ها در همان حوالی نیاوران هم ساکن هستند ، تنها این آرش برهانی بود که با کمی تاخیر به دیدار کودکان بی سرپرست رفت و دیگران همه را سر کار گذاشتند تا پرویز مظلومی و علی فتح الله زاده تنها علی نظری جویباری و علی امیری از معاونین باشگاه را همراه خود داشته باشند که به این کودکان که از ساعت ها قبل در رویای عکس یادگاری با فرهاد ، جباری ، خسرو ، آندو ، حنیف و...

به راستی اگر به جای افطار با این کودکان بی سرپرست ، میزبان ستارگان فوتبال مان ، علی انصاری ، حسین هدایتی یا امیدوار رضایی بودند هم تنها فقط آرش برهانی به مراسم می رفت؟ آیا دل های این کودکان بی سرپرست در شب قدر ، این قدر حرمت نداشت که اسمی های فوتبال مان ساعتی از وقت شان را به سختی بگذرانند؟
چهارشنبه 2 شهریور 1390 05:46 ب.ظ
سلام عزیزم اشکالی نداره الان یه نظر سنجی گذاشتم دوست داری بیا و شرکت کن چون تا شب پاک میشه
چهارشنبه 2 شهریور 1390 03:02 ب.ظ

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN


TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

TAEMIN

آّپیـــ مـ دمـ
چهارشنبه 2 شهریور 1390 10:57 ق.ظ
این خیلی مهمه وقتی پاتو تو زندگی کسی میزاری و از زندگیش عبور میکنی وقتی که مهلتت تموم شد و فقط رد پات موند ...
اونقدر اون رد پا خواستنی باشه که به کسی اجازه نده پاشو رو رد پات بزاره ...
امیدوارم رد پای خوبی توی ذهن همتون داشته باشم....
سه شنبه 1 شهریور 1390 05:10 ب.ظ
سلام
خوبید خسته نباشید امیدوارم همیشه تو همه کاراتون موفق باشید .
بای
یکشنبه 30 مرداد 1390 10:28 ب.ظ
سلام دوست قدیمی ما رو فراموش کردی حسابی !!!
پیشم بیایی خوشحال میشم !
یکشنبه 30 مرداد 1390 03:28 ب.ظ
[بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه][بوسه]

کلاس آموزش زبان انگلیسی
یکشنبه 30 مرداد 1390 06:46 ق.ظ
_____________________________________________§
____________________________________________§§§§
_________§§§§§§§________________________§§§§___§
_______§§§_____§§§________________§§§§§§§_____§
______§§_________§§____________§§§__________§§
_____§§___________§§_________§§___________§§§
____§______________§________§§_____§§§§§§§
___§§______________§§____§§§§§__§§§
__§§________________§__§§_____§§§§§§
__§_____________§§__§§§____§________§§§
_§§_________§§__§_§_§_§§___§§___§_____§§§
_§§_______§§_§§§__§§§____________§§_____§§
_§§_______§§§____§§§§_§____§§_____§§______§§
_§§______§§_______§§§__§§§§______§§§§_______§§
_§§________§§_§§____§§§§§§_____§§§__§§§_______§§
__§_______§§§§§_§§_______§__§§§_______§§§§§____§§
__§§_____________§§§________§____________§§§§§§
___§§__________§§§§§§§______§___§§§
____§§§______§§§_____§§____§§_§§§__§
______§§§§§§§§_____________§§§§____§§
_________§§§§_____________§§________§
____________§____________§§_________§
____________§___________§§_________§§
_____________§_________§§_________§§
_____________§§§________§§______§§§
________§§§§§__§§§_______§§_§§§§§
_______§§_________________§____§§
_______§§§§_______________§§§§§§
__________§§§§§§§§§§§§§§§§

سلام دوست گلم
آپـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم
منتظر حضورت
[بوسه]
جمعه 28 مرداد 1390 09:19 ق.ظ
Apam
پنجشنبه 27 مرداد 1390 11:44 ب.ظ
و همیشه باران بهانه ی رسیدن است .

درود بر دوست
ممنون از لطف و حضور شما . ببخشید که بخاطر فرصت کم دیر سر زدم .

آخرین پست شما زیبا و دلنشین بود و قسمت نظرات باز نشد .
لحظه هایت همیشه زیبا
پنجشنبه 27 مرداد 1390 03:12 ب.ظ
سلام اگه دیر شد ببخش مطلبت درباره نیرو راز یا جذب بود حدود یه ساله ازش استفاده مىكنم سعى در پرواز دارم امیدوارم بتونم از زمین بلند شم موفق باشى
پنجشنبه 27 مرداد 1390 02:27 ق.ظ
سلام ممنون از حضورتان خوشحال شدم مطالب شما عالییییییییییییییییییییییه ممنون ممنون ممنون ممنون ممنون
چهارشنبه 26 مرداد 1390 01:37 ق.ظ
سلام
اپم! یعنی اپیم!
سه شنبه 25 مرداد 1390 09:56 ق.ظ
سلام رویا

خیلی لذت بخش بود، مطالبت همش خوندنی و جالب بودن

منتظرتم..............

راستی خیلی دوست داشتم پروفایلتو بخونم كه باز نشد
دوشنبه 24 مرداد 1390 03:37 ب.ظ
"تقویم ها ،ساعت ها و دلتنگی دوباره به روزم کردند "
منتظـر نگاه زیبایتان هستم ...
دوشنبه 24 مرداد 1390 11:48 ق.ظ
♣♣.....•*´•.♥.•`*•.¸¸¸¸.•*´•.♥.•`*•...♣♣
♣♣*´•.♥.•`دل نوشت های پسر شمالی´•.♥.•`*♣♣

..♣♣....•*´•.♥.•`*•.¸¸¸¸.•*´•.♥.•`*•...♣♣
♣♣*´•.♥.•`دل نوشت های پسر شمالی´•.♥.•`*♣♣

.♣♣.....•*´•.♥.•`*•.¸¸¸¸.•*´•.♥.•`*•...♣♣
♣♣*´•.♥.•`دل نوشت های پسر شمالی´•.♥.•`*♣♣

از چه بنویسم ؟ امشب که سقف بی ستاره اتاقم بر سرم سنگینی می

کند ، مانده ام که از چه

بنویسم ... از آنهایی که دیروز با من بودند و امروز رفته اند یا از تو که همیشه حرفهای مرا می خوانی ...

از چه بنویسم ؟ از آسمانی که در حال عبور است یا از دلی که سوت و

کور است ؟ از زمین بنویسم یا از

زمان یا از یک نگاه مهربان ؟ از خاطراتی که با تو در باران خیس شد

یا از غزلهایی که هیچ وقت سروده

نشد ؟ باز چه بنویسم ؟ از چتری که هرگز زیر آن نه ایستادم یا از

حرفهایی که هرگز به زبان نیاوردم ؟ من

عاشق خیابانی هستم که قسمت نشد با هم در آن قدم بزنیم ، من دلبسته

درختی هستم که فرصت

نشد اسممان را روی آن حک کنیم ... اگر قرار باشد بنویسم ... باید در

همه سطرهای دفترم حضور

داشته باشی ، نفس های تو می تواند برگ برگ دفترم را از پائیز پاک

کند ، من بیقرار حرفهای ناب

توام
.♣♣.....•*´•.♥.•`*•.¸¸¸¸.•*´•.♥.•`*•...♣♣
♣♣*´•.♥.•`دل نوشت های پسر شمالی´•.♥.•`*♣♣

..♣♣....•*´•.♥.•`*•.¸¸¸¸.•*´•.♥.•`*•...♣♣
♣♣*´•.♥.•`دل نوشت های پسر شمالی´•.♥.•`*♣♣

.♣♣.....•*´•.♥.•`*•.¸¸¸¸.•*´•.♥.•`*•...♣♣
♣♣*´•.♥.•`دل نوشت های پسر شمالی´•.♥.•`*♣♣
دوشنبه 24 مرداد 1390 11:47 ق.ظ
________________________________█████_____█████
______________________________███____██_██_____███
_____________________________██________██__________██
____________________________██__________█____________██
________██████____________██________________________██
_____███████████________██_____دل نوشت پسر شمالی ______██
____█████████████_______██_______________________██
___███████████████______██______________________██
___████████████████______██___________________██
___████████████████_______██_________________██
____███████████████_______███_______________██
_______███████████_______██__██_____________██
___________███████______████___██__________██
____██████__██████████████_____██_____██
__██████████████████████________██__██
_████████████████████_____________████
██_█████_████████████_______________█
█__█_██__████████████
_____█__████████████
_______█████████████
_______██████████████
_______███████████████
________███████████████
_______███████__████████
______███████_____███████
____█████████________██████
یکشنبه 23 مرداد 1390 01:07 ب.ظ
ღ㋡★♠♂♀چــــوكـــــ♥☠♥ღ★ღ♥☠♥بــنــدریــے♀♂♠★㋡ღ
یکشنبه 23 مرداد 1390 01:06 ب.ظ
ღ㋡★♠♂♀چــــوكـــــ♥☠♥ღ★ღ♥☠♥بــنــدریــے♀♂♠★㋡ღ
یکشنبه 23 مرداد 1390 01:06 ب.ظ
سلام خوبی
جالب بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30